ارزان ترین فارسی مستند محمدعلی فارسی

ارزان ترین: فارسی مستند محمدعلی فارسی انتخابات 96 حجت الاسلام رئیسی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی لایحه بودجه ۹۷ قبل از ۱۵ آذر تقدیم مجلس می‌شود / نوبخت

رئیس شرکت برنامه و بودجه کشور گفت: با شرایط تازه بودجه نویسی و جراحی نظام بودجه‌ریزی که امسال به وسیله دولت در حال انجام هست، بودجه سال ۱۳۹۷ پیش از ۱۵ آذر به مج

لایحه بودجه ۹۷ قبل از ۱۵ آذر تقدیم مجلس می‌شود / نوبخت

نوبخت: لایحه بودجه ۹۷ قبل از ۱۵ آذر تقدیم مجلس می شود

عبارات مهم : پروژه

رئیس شرکت برنامه و بودجه کشور گفت: با شرایط تازه بودجه نویسی و جراحی نظام بودجه ریزی که امسال به وسیله دولت در حال انجام هست، بودجه سال ۱۳۹۷ پیش از ۱۵ آذر به مجلس می رسد.

به گزارش ایسنا، محمدباقر نوبخت که در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس به منظور گزارشی در خصوص نحوه واگذاری طرح های عمرانی نیمه تمام سخن می گفت، تصریح کرد: آنچه در برنامه ششم تصویب شده است در بودجه ۹۷ تبلور پیدا می کند و من از نمایندگان و مدیر مجلس جهت همکاری های صورت گرفته جهت جراحی بزرگ بودجه ریزی قدردانی می کنم و من هفته آینده گزارش مشروحی از نحوه نوین بودجه نویسی ارائه می کنم.

لایحه بودجه ۹۷ قبل از ۱۵ آذر تقدیم مجلس می‌شود / نوبخت

وی افزود: در خصوص طرح های عمرانی از ۴ هزار و ۱۳۱ پروژه به ارزش ۴۵ هزار و ۳۹۰ میلیارد تومان در دست واگذاری است که این مبلغ، مبلغ سرمایه گذاری اولیه آن برآورد شده است و از محل این واگذاری صرفه جویی معادل هر سال ۴ هزار و ۳۸۶ میلیارد تومان شده است و مبلغ کل صرفه جویی به تفکیک پروژه های ملی و منطقه ای ۶۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است.

نوبخت تصریح کرد: در واگذاری ها از ظرفیت های متنوع قانونی که در اختیار دولت قرار گرفته، استفاده شد ولی هنوز ما نیازمندیم جهت بعضی دیگر از این ظرفیت ها از مجلس اجازه قانونی بگیریم. به همین جهت ما در گزارش مکتوب به این موارد اشاره کردیم که هم باید در بررسی بودجه اعمال شود و هم در قوانین مستقلی که تدوین می شود.

رئیس شرکت برنامه و بودجه کشور گفت: با شرایط تازه بودجه نویسی و جراحی نظام بودجه‌ریزی که امسال به وسیله دولت در حال انجام هست، بودجه سال ۱۳۹۷ پیش از ۱۵ آذر به مج

وی افزود: دولت مانند مجلس به درستی دریافت کرد که ما با اوضاع فعلی اعتبارات عمرانی و جاری با توجه به فزاینده بودن اعتبارات جاری نمی توانیم کاری بکنیم و بخش زیادی از اعتبارات عمرانی ما نیز در تسخیر اعتبارات جاری است و از بودجه ۳۰۶ هزار میلیارد تومانی که تقدیم مجلس کردیم، مجلس هزینه های جاری را به ۳۴۶ هزار میلیارد تومان رساند و باید توجه کرد هر مقدار بودجه جاری را زیاد کردن دهیم کم می آوریم و جهت حل مسئله پروژه های عمرانی یا باید بخشی از آنها را واگذار کنیم یا باید بتوانیم همین مبلغ محدودی را که در اختیار داریم به کار گیریم.

وی ادامه داد: از ۵۸ هزار میلیارد تومان اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای بخشی جهت طرح های عمرانی پرداخت شد. بخشی از آنها به فروش رسید که منابع آن به خزانه واریز شد و بخش دیگری از آنها از طریق همکاری بخش شخصی که در قانون بودجه هم دولت به آن مقید شده، پیش رفته و در گزارش مکتوبی که به مجلس ارائه شد، در آن آورده شد. با عنایت به اینکه مجموع منابعی که ما جهت طرح های عمرانی داشتیم و محدودیت هایی در این بخش داریم تاکنون حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان به طرح های عمرانی بودجه تخصیص دادیم که ۶ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان آن نقدی بود.

رئیس شرکت برنامه و بودجه تاکید کرد: ما در واگذاری ها و تخصیص داده شده است بودجه ها روش های مختلفی جهت ارائه بودجه به کار گرفتیم. همچنین به تفکیک استانی و ملی نیز براساس مصوبات مجلس دقت نظر داشتیم و با توجه به همکاری وزارت اقتصاد امیدواریم با سرعت بتوانیم بحث صدور اوراق همکاری طرح ها را نیز پیش ببریم و آیین نامه این واگذاری ها نیز در دولت به تصویب رسیده و شرکت برنامه و بودجه مطالعات آن را انجام داده است و حتما نسخه ای از آن نیز به مجلس تقدیم می شود.

لایحه بودجه ۹۷ قبل از ۱۵ آذر تقدیم مجلس می‌شود / نوبخت

نوبخت ادامه داد: با همه این توضیحات ما در ارتباط با برنامه هایی که در حال اجراست چندین عنوان را باید همزمان پیش ببریم و الان که با شما سخن می گویم غیر از ۴ هزار و ۱۳۱ پروژه ملی و استانی که به شکل های متفاوت واگذار شده است و یا همکاری بخش شخصی در آن جلب شده است ۱۴۱۸ طرح نیز در دست واگذاری داریم.

وی خاطرنشان کرد: از حجم بالای پروژه های استانی و ملی دائم شناسایی می کنیم و در سایت مربوطه اسناد آن را منتشر می کنیم و مقررات آن را نیز در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تصویب می کنیم و جهت امسال ۳۸ هزار و ۶۳۷ میلیارد تومان جهت ۱۴۱۸ پروژه آینده نگری کردیم و من تقاضا می کنم نمایندگان با توجه به اینکه در شورای برنامه ریزی استان نقش دارند هر ملاحظه ای که در خصوص واگذاری طرح ها وجود دارد به روسای برنامه ریزی استان ها منعکس کنند و ما نیز متذکر می شویم که این نگرانی ها در شورا مطرح شود.

رئیس شرکت برنامه و بودجه کشور گفت: با شرایط تازه بودجه نویسی و جراحی نظام بودجه‌ریزی که امسال به وسیله دولت در حال انجام هست، بودجه سال ۱۳۹۷ پیش از ۱۵ آذر به مج

رئیس شرکت برنامه و بودجه در آخر اظهار داشت: باتوجه به گزارش مکتوبی که تقدیم مجلس شده است و اوضاع همه استان ها به تفکیک در آن دیده شده است ما از مجلس می خواهیم در ادامه لایحه همکاری عمومی- شخصی را با ملاحظات و همکاری خوبی تصویب کند تا ما ان شاءالله بتوانیم بقیه طرح ها را نیز با سرعت بیشتری واگذار کنیم.

واژه های کلیدی: پروژه | همکاری | برنامه | بودجه کشور | لایحه بودجه | برنامه ریزی | طرح های عمرانی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog