ارزان ترین فارسی مستند محمدعلی فارسی

ارزان ترین: فارسی مستند محمدعلی فارسی انتخابات 96 حجت الاسلام رئیسی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری آخرین خبر از کلاه قرمزی ، «دورهمی» در نوروز ۹۷ می ماند

عناوین برنامه های نوروزی سیما در نشست معاون رسانه ملی و مدیران شبکه های متفاوت سیما، امروز یکشنبه ۲۰ اسفند، اعلام شد. .

آخرین خبر از کلاه قرمزی ، «دورهمی» در نوروز ۹۷ می ماند

«دورهمی» در نوروز ۹۷ می ماند/ آخرین خبر از کلاه قرمزی

عبارات مهم : ایران

عناوین برنامه های نوروزی سیما در نشست معاون رسانه ملی و مدیران شبکه های متفاوت سیما، امروز یکشنبه ۲۰ اسفند، اعلام شد. .

به گزارش مهر، نشست اعلام برنامه های نوروزی سیما امروز ۲۰ اسفندماه با حضور مرتضی میرباقری معاون سیمای رسانه ملی و همچنین مدیران شبکه های تلویزیونی در مرکز همایش های صدا و سیما برگزار شد.

در این نشست محمدرضا جعفری جلوه مدیر شبکه دو بیان کرد: در شبکه دو از سالی که گذشت پرداختن به محوریت خانواده مطرح بود و چند برنامه تازه مطرح شد و برنامه های مختلفی را روی آنتن بردیم. در نوروز ۹۷ خاص برنامه تحویل سال در روز ۲۹ اسفند با اجرای محمد سلوکی و زن صادقی با محوریت امام نقی (ع) روی آنتن می رود، به همین مناسبت در آن شب ها مسافر ری را در ۴ قسمت پخش می کنیم. صبح ها ساعت ۸:۳۰ برنامه نوجوانانه داریم. برنامه عمو قناد، گله به گله، عالی ترین شو و … نیز روی آنتن می رود. امسال مجموعه عروسکی «کلاه قرمزی» شب ها ساعت ۲۰ پخش می شود. سریال نمایشی طنز، «تعطیلات رویایی» است که شب ها ۲۱:۳۰، فیلم های خارجی ساعت ۱۷ و ۲ فیلم ایرانی با نام «نفس» و «ویلایی ها» در میان این آثار روی آنتن می روند. علاوه بر راهیان نور، یک برنامه خاص به نام «از آسمان» خاص مدافعان حرم روی آنتن می رود. همچنین خاص برنامه های نوروزی را تقدیم مخاطبان می کنیم.

وی افزود: در حال آماده سازی تازه محله «گل و بلبل» هستیم. یک برنامه ترکیبی نمایشی طنز با نام «خوش و بش» که از آغازین روزهای سال پخش می شود نیز وجود دارد که محمد مسلمی یکی از شخصیت های تازه آن هست. همچنین سری تازه برنامه «جیوه گی» روی آنتن می رود از سوی دیگر سریال «مرد» با محوریت یک معلم مرد روی آنتن می رود.

فیلم در حوزه سینمای کشور عزیزمان ایران مشمول بر «اروند»، «ویلایی ها»، «دریاچه ماهی» و «اشنوگل» از آثار تازه هستند، همچنین «نفس»، «ماجرای نیمروز»، «سیانور»، «آزادی مشروط»، «یتیمخانه ایران»، «برادرم خسرو»، «خانه ای در خیابان چهل و یکم»، «بیست و یک روز بعد»، «گیتا»، «مرگ ماهی»، «گمیجی» و «قهرمانان کوچک» از دیگر آثار تازه هستند که از شبکه های سیما پخش می شوند

سپس محمدمهدی یادگاری مدیر اداره کل تامین برنامه های خارجی سیما نیز توضیح داد: امسال تلویزیون فیلم های جدیدی دارد که شبکه های یک تا پنج هر کدام یک بار و شبکه نمایش ۲ باکس تازه سینمایی دارد و شبکه های پویا و نسیم هم فیلم دارند، ما امسال ۱۳۳ عنوان فیلم پخش می کنیم. ۴ فیلم در حوزه سینمای کشور عزیزمان ایران مشمول بر «اروند»، «ویلایی ها»، «دریاچه ماهی» و «اشنوگل» از آثار تازه هستند، همچنین «نفس»، «ماجرای نیمروز»، «سیانور»، «آزادی مشروط»، «یتیمخانه ایران»، «برادرم خسرو»، «خانه ای در خیابان چهل و یکم»، «بیست و یک روز بعد»، «گیتا»، «مرگ ماهی»، «گمیجی» و «قهرمانان کوچک» از دیگر آثار تازه هستند که از شبکه های سیما پخش می شوند. شبکه یک باکس ساعت ۱۶، شبکه دو ساعت ۱۷:۳۰، شبکه سه یک بامداد، شبکه چهار ۲۰:۳۰، شبکه پنج ۱۳:۳۰، شبکه نمایش ۲۱ و ۲۳ و شبکه کودک ساعت ۱۴ این آثار را پخش می کند.

در ادامه علیرضا برازش مدیر شبکه یک راجع به برنامه های این شبکه در ایام عید گفت: جشنواره مسجد از جمله ماموریت هایی است که بر عهده شبکه گداشته شده است و با همکاری نهادهای مرتبط برگزار می شود. سریال «پایتخت ۵» سریال نوروزی ما در شبکه است که هر شب ساعت ۲۲ روی آنتن می رود. برنامه مستند «ایرانگرد» نیز هر شب ساعت ۲۳ روی آنتن می رود، همچنین مسابقه «دستپخت» هر شب ساعت ۲۰ روی آنتن می رود. از داریوش کاردان دعوت شده است است که برنامه ای گفتگومحور با نام «کاردانها» را ساعت ۱۸ روی آنتن ببرد.

در بخش دیگری از این نشست، علی اصغر پورمحمدی مدیر شبکه سه سیما عنوان کرد: ما امسال بعد از چند سال وقفه برنامه «مردان آهنین» را به دستور رییس رسانه ملی داریم، همچنین مستند «اقلیم» را راجع به مناطق جعرافیایی داریم. برنامه سال تحویل ما با نام «بهار نارنج» و با اجرای احسان علیخانی از چند روز مانده به عید شروع می شود و برنامه مهم سال تحویل روز دوشنبه پخش می شود.

وی ادامه داد: مسابقه «زمانی جهت خندیدن» نیز در ایام عید ادامه دارد. سریال نوروزی شبکه سه «آرماندو» است که به کارگردانی احسان عبدی پور آماده شده است است.

پورمحمدی به شوخی گفت: شبکه ما به لحاظ مخاطب اول است و به لحاظ بدهی مالی نیز اول است.

در ادامه سلیم غفوری مدیر شبکه مستند بیان کرد: محور مهم ما در شبکه مستند جهت نوروز ایرانگردی و حیات وحش کشور عزیزمان ایران است که برنامه خاطرات دِه که به معرفی تغییرات روستاهای توریستی می پردازد از جمله آنها هست. مجموعه کارهایی راجع به معرفی حیات وحش کشور عزیزمان ایران داریم، از همین رو مجموعه ای با نام «اش» که راجع به خرس قهوه ای ایرانی است پخش می شود. همچنین مجموعه ای با نام «سمرقند» با محوریت پخت شیرینی ها، ۲ مجموعه مستند مسابقه به نام «ضد گلوله» هر شب ساعت ۲۰ و مستند مسابقه «خانه ما» با عنوان سبک زندگی، مجموعه ای با محوریت حیات وحش خارجی هر شب ساعت ۲۳، مجموعه خارجی «درباره تاریخ» هر روز، مجموعه «کارهای کوتاه» با عنوان راهیان نور روزانه و مجموعه ای از کارهای روزانه پخش می شود. راجع به بحث جشنواره ها باید بگویم در شبکه مستند در سال ۹۶ جشنواره تلویزیونی مستند داشتیم که در سال ۹۷ بار تغییری در ساختار دوره دوم آن را برگزار می کنیم.

همچنین معینی پور مدیر شبکه چهار سیما در ابتدا با اشاره به شعار این شبکه عنوان کرد: ما تلاش کردیم رنگ آمیزی فاخری را در حوزه های متفاوت داشته باشیم. ما در حوزه فیلم های سینمایی داخلی و خارجی و همچنین حوزه تله تیاتر آثار خوبی داریم و امیدواریم برند شبکه چهار در بحث تله تیاتر با قول های معاون سیما در سال ۹۷ احیا شود. خاص برنامه معرفتی ما در کاشان که پایتخت کتاب کشور عزیزمان ایران است با اجرای محمد صالح علا روی آنتن می رود. مستندپرتره ای از بزرگان نویسندگی کشور عزیزمان ایران ساختیم که در این ایام پخش می شود. برنامه های «معرفت» و «زاویه ۲» تا از مهمترین برنامه های ما در حوزه عرفانی و فلسفی و علوم انسانی هست، برنامه زنده «چشم شب روشن» در این ایام هر شب روی آنتن می رود. برنامه «چهارسوی علم» مستندهای جذابی دارد، همچنین یک مستندپرتره راجع به بازیگران و صورت های معروف حوزه تجسمی هست. برنامه «جادوی تاریخ» به بررسی آثار نویسندگانی چون جرج اورول و یا تاریخ ماکیاولی می پردازد. ما با کمک اداره کل تامین سینمایی هایی در حوزه تخیلی از سال های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ پخش می کنیم، این فیلم ها زیاد از سینمای اروپا و آسیا بهره گرفته هست. ساعت ۹:۳۰ هر روز نیز فیلم هایی از جشنواره های فجر در طول ۳۶ دوره جشنواره فجر گزینش و پخش می کند.

مجید زین العابدین مدیر شبکه پنج سیما نیز با اشاره به برنامه تحویل سال عنوان کرد: برنامه «شب فیروزه ای» از پایتخت کشور عزیزمان ایران در برج میلاد جهت تحویل سال روی آنتن می رود. برنامه «دوستت دارم مادر» از برنامه های نوروزی ماست که با اجرای کاظم احمدزاده پخش می شود. مسابقه پلاک پنج مسابقه زنده تلفنی است و همچنین مسابقه پنج ستاره با اجرای اشکان خطیبی که قسمت اول آن پخش شد در این ایام ادامه دارد. سریال نوروزی ما هیات مدیره است که در این شب ها در یک فصل ۴۰ قسمتی روی آنتن می دود. یک سریال کارتونی با نام ژول ورن را هم طراحی کرده ایم و همچنین۱۴ فیلم سینمایی را تدارک دیده ایم. برنامه با ما اینجا هم در این ایام به صورت زنده پخش می شود.

در ادامه مجید شعبانپور رییس مرکز تولید و فنی سیما با اشاره به توسعه شهرک سینمایی و تلویزیونی کشور عزیزمان ایران در سال گذشته گفت: ۸ برنامه ترکیبی و ۱۴ سریال در این شهرک به تولید رسبده هست. یکی از کارهای شاخص ما کار همکاران مان در امور دوبلاژ سیما بوده است که ۱۳ سریال دوبله کرده اند تعداد همکاران درگیر ۲۳ نفر مدیر دوبلاژ، ۱۲۴ نفر دوبلور در ۱۶ استودیو مشغول به کار هستند. در بحث اچ دی سازی شبکه هایی که اچ دی هستند مثل شبکه سه برنامه تحویل سال را هم اچ دی پخش می کند. اگر حمایت های مالی توسعه پیدا کند ۶ استودیو اچ دی داریم و ۸ استودیو باقی مانده که آنها را هم به صورت اچ دی ارتقا می دهیم.

سپس محمد احسانی مدیر شبکه نسیم اظهار کرد: ما برنامه متعارف سال تحویل نداریم ولی برنامه «دورهمی» به شکل خاص ۲۹ از ساعت ۱۶ تا ۱۸ پخش می شود، این برنامه به جز روزهای شهادت، در ساعت ۲۳ هر شب پخش می شود.

وی افزود: در این مسابقه نفس گیر و پر بیننده، مخاطبان معمولا به برنامه ای توجه می کنند که از آن سابقه ذهنی داشته باشند از همین رو برنامه های خودمان را به برنامه های نوروز منعطف کردیم به همین علت برنامه فینال فینالیست های «هوش برتر»، «وقتشه» در ساعت ۲۰ و با تاکید بر یکی از اقوام ایرانی، مسابقه «کودک شو» در ساعت ۲۱ با محوریت مسابقه ای در بین افراد معروف، برنامه «ویتامین خ» روزهای فرد ساعت ۲۲ و ۲۸ اسفند فینال «خانواده باحال» پخش می شود.

سپس محمد سرشار مدیر شبکه کودک بیان کرد: ما در سال ۹۶ زیاد کردن سطح کیفی آثار را نسبت به سال ۹۵ داشتیم. در جشنواره نوروزی شبکه کودک از ۲۸ اسفند جشنواره شبکه کودک پخش و تا ۱۳ اسفند داریم. در کانال پویا ۱۰ عنوان برنامه تازه مشمول بر فصل ۱۹ «نقاشی نقاشی»، سری تازه برنامه «اتل متل یه جنگل»، «نقاش کوچولو»، «شهر قصه»، پویانمایی خارجی «کندویی ها» و حیوانات خارجی، همچنین در کانال نهال ۲۳ عنوان تازه مشمول بر ۳ مجموعه تلویزیونی جدید، پنج پویانمایی تازه و … پخش می شود. ما در سال ۹۷ این روند رو به رشد را ادامه می دهیم و سخت گیری ها را در حوزه مخاطب زیاد کردن می دهیم به طوری که اگر برنامه ای زیر ۴۰ درصد مخاطب داشته باشد، از بین بردن می کنیم. برنامه های آسیب های اجتماعی در دستور کار ماست، همچنین فرایند تفکیک کانال پویا و نهال شروع و پخش آزمایشی این ۲ کانال در بستر اینترنت شروع می شود. همینطور فناوری چهرک وجود دارد که به شکل زنده این چهرک ها در شبکه کودک پخش می شود.

در ادامه مهدی سالم مدیر شبکه امید بیان کرد: تقریبا هفت ماه و نیم از راه اندازی شبکه امید می گذرد و بیش از ۷۵۰ ساعت برنامه در طی این مدت تولید شده است هست. جهت نوروز ۱۲ عنوان برنامه تولیدی مشمول بر برنامه ترکیبی دید و دیدار و .. راهیان نور، مسابقه بازی خور، آماده باش و نبرد ربات ها، برنامه های کوتاه خنده منزل هزار، یک داستان و جالبه که بدونی، ۱۸ فیلم سینمایی رئال و ۱۸ فیلم سینمایی انیمیشن، سه سریال با نام فرزند های مدرسه آلپ، مکتوبه و … پخش می شود.

سپس سفیدی مدیر شبکه سلامت اظهار کرد: محورهای مهم ما در شبکه سلامت خود مراقبتی، سالمندان، کودکان، محیط زیست و تغذیه است که ما اتفاقا در ایام عید با آنها درگیر هستیم از همین رو امسال سری تازه برنامه های «جمله ضربان»، «مادر، کودک، تندرستی»، «حال خوب» با محوریت سلامت روان هر شب ساعت ۲۱، «سینما سلامت» با محوریت آثاری با عنوان سلامت، «نیلوفر آبی» خاص پوست و مو، خاص برنامه «ورزش داروست» با محوریت ورزش های کمک کننده در پیشگیری، مستندهای خارجی هر شب ساعت ۲۲، برنامه در حال تولید «سالم شو» با محوریت مباحث سلامتی پخش می شوند.

وی افزود: سال آینده جشنواره سلامت با شعار « سلامت یک اولویت است» برگزار می شود. عمدتا برنامه های شبکه سلامت بر حسب نیاز مخاطبان شکل می گیرد و همگی نیازهای روزانه ببینده را عرضه می کنند.

در ادامه رحیم لیوانی مدیر مرکز صبا بیان کرد: امسال دست اندرکاران پویانمایی با دست پر آمده اند به طوری که برنامه های تازه در قالب ۱۹ مجموعه تقدیم شبکه ها کرده ایم. ضمن اینکه یک نهضت پویانمایی داخلی شروع شده است و برندهای ما در این مجموعه ها دیده می شود جهت مثال مجموعه «پهلوانان»، «ماهی بادکنکی»، برنامه تازه «مثلنامه» از شبکه یک، مهد کودک «حیوانات» با محوریت بازی های ایرانی، مجموعه تازه کلیله، روبی و جوجه ها، برنامه تک فرمی مبارک و مجموعه تازه پهلوانان پخش می شود همچنین حدود بیست ویدئو پویانمایی موزیکال بازتولید و تقدیم شبکه ها شده است است.

آخرین خبر از کلاه قرمزی ، «دورهمی» در نوروز ۹۷ می ماند

واژه های کلیدی: ایران | سریال | مستند | ایرانی | مجموعه | ایرانی | برنامه | مسابقه | ایرانگردی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog