ارزان ترین فارسی مستند محمدعلی فارسی

ارزان ترین: فارسی مستند محمدعلی فارسی انتخابات 96 حجت الاسلام رئیسی

گت بلاگز افغانستان نمی‎خواهیم افغانستان به سر نوشت لیبیا و سومالیا دچار شود / پوتین

همزمان با زیاد کردن نا امنی‎ها در افغانستان، ولادمیر پوتین می‎گوید که روسیه نمی خواهد که افغانستان با سر نوشت لیبیا و سومالیا دچار شود.

نمی‎خواهیم افغانستان به سر نوشت لیبیا و سومالیا دچار شود / پوتین

به گزارش خبرنگار حوزه افغانستان گروه تحریریه سایت جوان، ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه می گوید که مسکو نمی خواهد، افغانستان به آینده لیبیا و سومالیا دچار شود.

رییس جمهور روسیه که در نشست جهانی اقتصادی در شهر سنت پترزبورگ، سخن می زد، از حضور نیروهای ناتو در افغانستان نیز انتقاد کرد.

وی تأکید دارد که با وجود حضور چندین سالۀ نیروهای ناتو به رهبری ایالات متحده امریکا، وضع افغانستان روز به روز بدتر می‎شود.

پوتین در این باره گفت: “ما نمی‎خواهیم وضعیتی را که لیبا یا سومالیا دارند، در سوریه و افغانستان بوجود آید، جایی که ناتو جهت چندین سال حضور دارد ولی اوضاع بهتر نشده است”.

نمی‎خواهیم افغانستان به سر نوشت لیبیا و سومالیا دچار شود / پوتین

این بیانات رییس جمهور روسیه در حالی صورت می‎گیرد که افغانستان در این آخرهای شاهد زیاد کردن بی سابقۀ تهدیدات امنیتی بوده است.

روز چهار شبنه هفتۀ گذشته، انفجار یک تانکر در چهار راه زنبق در پایتخت، جان بیش از صد نفر را گرفت و صدها تن دیگر را زخمی ساخت.

از سویی هم، رییس جمهور روسیه از اوضاع در سوریه نیز ابراز نگرانی کرد و اتهامات استفادۀ سلاح شیمیایی به وسیله بشار اسد را رد کرد. و گفت که بشار اسد رییس جمهور سوریه از این سلاح استفاده نکرده هست، بلکه کسانی که آقای اسد را در این باره متهم می‎سازند، استفاده کرده اند.

رییس جمهور روسیه تأکید دارد که بر بنیاد یافته های استخباراتی این کشور، این برنامه در شرف تکرار در سوریه است.

همزمان با زیاد کردن نا امنی‎ها در افغانستان، ولادمیر پوتین می‎گوید که روسیه نمی خواهد که افغانستان با سر نوشت لیبیا و سومالیا دچار شود.

وی در این باره گفت: “امروز ما کاملأ متقاعد شدیم که این (حمله شیمیایی) به ساده‎گی، یک فتنه انگیزی هست. بشار اسد از این سلاح استفاده نکرده هست، بلکه این کار کسانی است که بشار اسد را در این باره متهم می‎سازند”.

در حملۀ شیمیایی که دو ماه پیش در شهر ادلب سوریه صورت گرفت، ۵۸ تن جان باختند و ده‎ها تن دیگر زخمی شدند.

مخالفان دولت سوریه این حلمه را کار بشار اسد، رییس جمهور روسیه می‎دانند
انتهای پیام/
برای اطلاع از آخرین اخبار افغانستان به کانال تلگرامی ما بپیوندید

واژه های کلیدی: روسیه | سوریه | پوتین | استفاده | شیمیایی | افغانستان | رییس جمهور | ولادیمیر پوتین

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog