ارزان ترین فارسی مستند محمدعلی فارسی

ارزان ترین: فارسی مستند محمدعلی فارسی انتخابات 96 حجت الاسلام رئیسی

گت بلاگز وب‌گردی عکس ، کشف سلاح‌های خاص از همدستان تروریست‌های کشته شده است در مجلس و حرم ا

در جریان عملیات روزهای اخیر نیروهای امنیتی و نظامی کشورمان علیه همدستان تروریست‌های به هلاکت رسیده در تهران، حجم زیادی از اسلحه و مهمات از آنها کشف شده است

عکس ، کشف سلاح‌های خاص از همدستان تروریست‌های کشته شده است در مجلس و حرم ا

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، با گذشت چند روز از حمله وحشیانه چند تروریست وابسته به داعش به ساختمانی در مجلس و صحن حرم امام خمینی (ره)، همچنان ابعاد متفاوت و اتفاقات حول این موضوع، مورد بحث و بررسی رسانه ها و افواه عمومی قرار می گیرد. با توجه به تدارک تسلیحاتی و برنامه ریزی این دو تیم تروریستی، نتیجه به دست آمده که عمدتا ناظر بر شهادت انسانهای بی گناه و بی دفاع هست، نشان می دهد یگانهای حفاظتی و نیروهای امنیتی – نظامی به خوبی و سرعت بر این حمله غافلگیرانه فائق آمده و جلوی گسترش تلفات و دامنه حملات را گرفته اند، بویژه آنکه مستندات نشان می دهد عمده شهدا مربوط به تیراندازی های تروریست ها بعد از ورود به مدخل بخش ملاقات مردمی مجلس بوده و در مقابله با نیروهای حفاظتی، کاری از پیش نبردند.

عبارات مهم : گلوله
تصاویر منتشره از رسانه ملی بعد از یکی از عملیاتهای ضد تروریستی اخیر که در چندین نقطه از کشور انجام شده، حجم زیادی از اسلحه و مهمات را نشان می دهد که گروهک های تفکیری و صهیونیستی، جهت ناامن سازی کشورمان ذخیره کرده بودند ولی با هوشیاری و عملیات ضربتی، قبل از استفاده علیه امنیت ملی و شهروندان ایرانی، کشف و ضبط شد. در این مطلب شما را با بعضی از این کشفیات قابل توجه آشنا می کنیم.

M16 آمریکایی با سایت نشانه گیری پیشرفته

در یکی از تصویرهای انتشار یافته از تسلیحات بدست آمده از این گروهک ها، به سلاح ام 16 آمریکایی برمی خوریم. به علت کیفیت پاین تصویر نمی توان مدل دقیق ام 16 مورد نظر را تشخیص داد ولی به نظر می رسد، گونه کشف شده، M16A2 باشد؛ یک سلاح هجومی با کالیبر 5.56 میلی متری که در نیروهای مسلح آمریکا و بسیاری از هم پیمانان این کشور مورد استفاده قرار گرفته و در سالهای اخیر در حجم زیادی در دست گروه های تروریستی در منطقه خاورمیانه مشاهده شده است هست.

ام 16 مجهز به سایت ACOG

اما بر روی این سلاح، یک سایت نشانه گیری پیشرفته نیز مشاهده می شود که به صورت مخفف ACOG آشنا می شود. این سایت نشانه گیری به وسیله شرکت آمریکایی Trijicon تولید می شود و بسته به مدل و جزییات به کار رفته در آن می تواند تا 1500 دلار نیز قیمت داشته باشد. متاسفانه به علت کیفیت پایین تصویر موجود نمی توان به صورت دقیق راجع به مدل به کار رفته در این سامانه اپتیکی نظر داد.

3 مدل تیربار متفاوت جهت داعشی ها

در بخش تیربارها نیز سه مدل تیربار متفاوت از نیروهای تروریست کشف شده است هست. یکی از آنها تیربار سبک Type 73 هست. این تیربار که از گلوله های 54*7.62 میلی متری استفاده می کند نزدیک به بیش از 10 کیلوگرم وزن داشته و نواخت تیر آن در حدود 600 الی 700 گلوله در دقیقه هست. این تیربار در سالهای اخیر در منطقه خاورمیانه خصوصا در عراق و یمن در دفعات زیادی مشاهده شده است هست.

تیربار بعدی مدل Zastava M84 ساخت یوگوسلاوی سابق است که از تروریست ها ضبط شده است هست. این تیربار در حدود 8 کیلو و 800 گرم وزن داشته و با گلوله های 54*7.62 میلی متری مسلح می شود. قیمت آتش این سلاح در حدود 700 الی 800 گلوله در دقیقه بوده و برد آن نیز در حدود 1000 متر هست. این تیربار در حقیقت کپی یوگوسلاوها بر اساس سری معروف پی کا ساخت شوروی سابق هست. عراق و افغانستان از جمله دارندگان این تیربار هستند و به احتمال فراوان از یکی از این دو کشور این سلاح به دست ترویستی های داعشی رسیده هست.

تیربارها با ترتیب از اوج به پایین : تایپ 73 ، Zastava M84 و دو قبضه M249

اما توصیه بسیار جالب در مورد سلاح های بدست آمده از این تروریست ها، دو قبضه مسلسل M249 که تیربار سبک استاندارد ارتش آمریکا و بسیاری از همپیمانانش به حساب می آید، هست. این سلاح در اصل تولید کشور بلژیک و شرکت FN Herstal هست. این تبربار با فشنگ های 5.56 میلی متری تغذیه شده است و می تواند به شکل نواری یا خشابی آن را تغذیه کرد.

نرخ آتش این سلاح در حدود 800 گلوله در دقیقه است و برد آن نیز در حدود 700 متر هست. وزن این سلاح در حدود 7.5 کیلوگرم هست. این سلاح در حقیقت از گلوله های استاندارد سلاح سازمانی ارتش های ناتو تغذیه می شود و فلسفه آن ایجاد آتش سنگین تر جهت جوخه های پیاده نظام بدون استفاده از کالیبر متفاوت هست. با توجه به بهره گیری نیروهای تروریستی از چنین تیربارهایی، مشخص است که آنها قصد ایجاد حجم وسیعی از آتش گلوله بر علیه مردم کشورمان و نیروهای مدافع امنیت را داشتند که خوشبختانه قبل از هر حرکتی، کشف و خنثی شد.

آر پی جی 7 با مهمات خاص

اما به نوعی می توان خطرناک ترین سلاح بدست آمده از این گروه های تروریستی را راکت اندازهای آر پی جی 7 با مهمات خاص ضد نفر معرفی کرد. بر اساس تصویرهای انتشار یافته در کنار راکت اندازهای آر پی جی 7 بدست آمده از گروه داعش در ایران، مهمات ضد پیاده نظام سری OG-7 با کالیبر 40 میلی متر مشاهده می شود.

این راکت کوچک بعد از منفجر شدن، قطعات فلزی را تا شعاع هفت متری پرتاب می کند که می تواند بسیار مرگبار باشد. واضح است که در صورت حمله به یک جمعیت غیر نظامی در یک گذرگاه شلوغ به صورت مثال، چه تلفات سنگینی به بار خواهد آمد که خوشبختانه سرعت عمل به موقع نیروهای امنیتی و نظامی کشورمان، اجازه استفاده از چنین تسلیحات خطرناکی علیه شهروندان ایرانی را نداد.

مهمات OG-7 در سمت چپ تصویر به رنگ سبز مشخص است

با توجه به نحوه اثرگذاری و مکانیسم استفاده از این نوع آرپی جی، به نظر می رسد تروریست های دستگیر شده، در تدارک استفاده از این نوع مهمات جهت حمله به تجمعات مردمی بوده اند چراکه فشرده بودن جمعیت در مراسم های مختلف، شرایط را جهت اثربخشی بالای این سلاح فراهم می کند.

آنچه که از مجموع تسلیحات به دست آمده از تروریست های به هلاکت رسیده در حرم امام (ره) و مجلس و نیز منزل های تیمی کشف شده است از همدستان آنها طی روزهای اخیر می توان استنباط کرد این است که تروریست های داعشی، خود را جهت خرابکاری در سطحی وسیع و کشتن مردم بی دفاع و بی گناه مسلمان در ماه رمضان آماده کرده بودند ولی همانند دفعات قبل به لطف الهی و عملیات به موقع نیروهای امنیتی و اطلاعاتی کشورمان حجم زیادی از این تهدیدات به صورت کامل خنثی شد.

منبع:مشرق

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: گلوله | تروریست | استفاده | تروریستی | تروریست ها | نیروهای مسلح | تروریست های داعش | نیروهای تروریستی

عکس ، کشف سلاح‌های خاص از همدستان تروریست‌های کشته شده است در مجلس و حرم ا

عکس ، کشف سلاح‌های خاص از همدستان تروریست‌های کشته شده است در مجلس و حرم ا

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog